Maria Strieborna

Galéria
Profil umelca:
Radosť a smútok.

Chcela by som, ale nemôžem.

Rovnováha a vlny.

Ticho a melanchólia.

Toto sú niektoré z kontrastných, a pritom elegantne harmonických rytmov, ktoré nám ponúka maliarka Mária Strieborná.

Mária je príkladom súdržnosti v neistote, v stálosti vo vášni preniesť sa do maľby.

Abstrakty, krajiny, postavy, tváre a telá zvýrazňujú konkrétny spoločný motív – byť vždy sami sebou, rešpektujúc kontrast a krehkosť v každodennom striedaní negativity a pozitivity.

Je rovnako Slovenkou ako Taliankou, zo svojej rodnej krajiny sa presťahovala najprv do Nemecka, neskôr do Talianska, aby tu našla svoju vlastnú umeleckú identitu.

Mária sa zúčastnila množstva umeleckých výstav na významných miestach, ako je napríklad Palazzo Ferrajoli (Rím), Palazzo Ducale D'Ayala Valva Carosino a Galleria Fabrizio Serafini. V roku 2017 získala ocenenie „Medzinárodná cena mesta Florencia“ za svoj bohatý prínos pre umeleckú scénu. Okrem účastiach na výstavách si pravidelne organizuje aj svoje vlastné – nájdete ich počas letných mesiacov v mestečku neďaleko Ríma.
Chceli by sme sa poďakovať následujúcim technikom, ktorí spolupracovali na vývoji stránok LRHJ, a.s. : Samuel Kovár, Luca Vizzi, Barbora Gajdošová, and BigWay.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram